Uwell – Cigarette électronique Caliburn AK2, Kit avec système de dosettes, batterie 520mAh, 2ml, 0,9 ohm, bobine UN2 mesh-h, vapoteur
Le prix initial était : 56,10€.28,05€Le prix actuel est : 28,05€.
[yith_wcwl_add_to_wishlist]
- Description
- Informations complémentaires
- Avis (0)
Description
Uwell Caliburn AK2 Pod System Kit
Brand: Uwell
Unit: set
Type: Pod System Kit
Net Weight: 80(g)
INTRODUCTION
Uwell Caliburn AK2 kit has a compact and ergonomic design. Slammed with incredibly biscuity appeal and packed with its convenient performance, it houses a 520mAh battery and has a 2ml vape juice capacity that is transparent, checking the situation of the coil and the process of e-liquid, ensuring about 600 puffs per device once refilled that make you have a premium experience. Simple as filling your e-liquid by the top filling system, just take the lid off the mouthpiece. Caliburn AK2 maintains 15W output power for stable use, satisfying you the superb flavor and cloud performance.
What’s more, it highlights the LED light to remind you of charging, no matter going outside to worry about the lack of power, ensuring you to charge rapidly in advance by a Type-c cable. This pod which allows being refilled is compatible with a 0.9ohm UN2 Meshed-H coil that is easy to replace and offers an excellent vape experience. This device is draw-activated, eliminating a need for any buttons for freedom. When it comes to its distinguishably zesty flavors, it has a lot to choose from, which extends the selection of units. With its ergonomic mouthpiece and such a cute appearance that you will have some query and destination for its performance, yet the heart of this kit is as complicated as a racing machine!
Features
• 2ml Vape Juice Capacity
• Houses 520mAh Battery
• 15W Output Power
• LED Light To Remind You Of Charging
• Top Filling System
• About 600 Puffs Per Device once refilled
• Compatible With 0.9ohm UN2 Meshed-H Coil
• draw-activated Mode
• Distinguishably Zesty
• Ergonomic Mouthpiece
• Biscuity Appearance
SPECIFICATION
Battery Capacity:520mAh
E-liquid Capacity:2ml
Puff:About 600 puffs once refilled
Filling Type:Top Fill System
Charging Port:Type-C
Wattage Output:15W
Coil:UN2 Meshed-H 0.9ohm
PACKAGE LIST
1 * CALIBURN AK2 Pod System
1 * UN2 Meshed-H 0.9ohm CALIBUBN A2 Refillable Pod (Pre-installed)
1 * UN2 Meshed-H 0.9ohm CALIBUBN A2 Refillable Pod (spare)
1 * User’s manual














Informations complémentaires
| Nom de marque | UWELL |
|---|---|
| Microprogramme Évolutif | Pas de |
| Type | Mod électrique |
| Ecran D'affichage | Pas de |
| Origine | CN (Origine) |
| Chargeur USB | Oui |
| Fonction d’alarme basse tension | Oui |
| Batterie compatible | Aucun |
| Contrôle de la température | Pas de |
| Fonction de protection contre la surchauffe | Oui |
| Étui en silicone | Pas de |
| Batterie Intégrée Ou Externe | Intégré |
| Fonction de protection en circuit court | Oui |
| Modes d’ajustement TCR | Pas de |
| Fonction de contrôle du nombre de fumeurs | Pas de |
| Certification | CE |
| Matériau | Plastique |
| Numéro de Modèle | Uwell Caliburn AK2 Pod System Kit |
| Compatible Model | Uwell Caliburn AK2 Pod System Kit |
| Apparence | Forme de la boîte |
| Fonction d’identification atomiseurs | Oui |
| Capacité Nominale | <700 mAh |
| E-liquid Capacity | 2ml |
| Puff | About 600 puffs once refilled |
| Filling Type | Top Fill System |
| Charging Port | Type-C |
| Wattage Output | 15W |
| Coil | UN2 Meshed-H 0.9ohm |












Avis
Il n’y a pas encore d’avis.